توسط آبزیکو شنبه, 28 آبان,1401
نشست تخصصی فعالان و پرورش دهندگان ماهیان خاویاری

نشست تخصصی فعالان و پرورش دهندگان ماهیان خاویاری در کل کشور 

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 08 آبان,1401
نشست تخصصی پرورش دهندگان ماهیان خاویاری

شرکت فرادانه با همکاری سازمان شیلات ایران برگزار کرد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 06 شهریور,1401
بازدید معاون محترم وزیر و ریاست سازمان شیلات ایران و سرپرست شیلات گیلان و هیئت همراه

رو‌نمایی از محصولات و‌تجهیزات،تکنولوژی روز دنیا در صنعت آبزی پروری و بررسی  نحوه عملکرد آن ها

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 15 تیر,1401
افتتاح یکی از بزرگترین مجموعه های پرورش ماهیان خاویاری کشور (شرکت خاویار بهپرور شمال)

با استفاده از استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس آبزیکو

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 14 فروردین,1401
معرفی شرکت آبزیکو

شرکت فنی و مهندسی آبزیکو مفتخر است که از ابتدای راه اندازی مزارع پرورش به عنوان مشاور و ناظر پروژه ها همواره در کنار مشتریان است

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 23 مهر,1400
کنسرسیوم ماهیان خاویاری گیلان و مازندران 11 مهر ۱۴۰۰

اولين جلسه مجمع عمومی عادی كنسرسيوم تولیدکنندگان صنعت ماهيان خاوياري ایران در تاریخ 1400/07/11 از استانهای گیلان و مازندران در مؤسسه بین المللی تاسماهیان دریای خزر جاده سنگر، برگزار شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 27 شهریور,1400
منابع آب در مزارع خاویاری

1- آب سطحی: محاسن: دسترسی ارزان، اکسیژن زیاد، تغییرات دمایی در مزارع تکثیر معایب: کدورت و الودگی زیاد، تغییرات در کیفیت و کمیت

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 22 شهریور,1400
درجه حرارت آب در پرورش ماهیان خاویاری

دمای مناسب برای پرورش ماهيان خاویاری 14 الی 26 درجه سانتیگراد است. در حرارتهای کمتر از 14 درجه متابولیسم و سوخت ساز بدن اين ماهيان کاهش یافته و بالای 27 درجه غذا دهی مقرون به صرفه نیست...

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 17 شهریور,1400
سیستم پرورش ماهی خاویاری

برای پرورشی ماهیان خاویاری سیستم های پرورشی متفاوتی معرفی شده است که هر یک از این سیستم ها شرایط مختص به خود را دارد و در این مقاله با اشاره به اختصاصات هر یک، انتخاب بهترین روش پرورشی آسان می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 10 شهریور,1400
حمل و نقل ماهی خاویاری زنده

حجم نامناسب آب، کاهش اکسیژن، افزایش دما، برخورد ماهیان به یکدیگر در فضای محدود خودروهای حمل ماهی، استرس شدیدی را در ماهیان در طول مدت زمان حمل و نقل ایجاد نموده و باعث بروز تلفات در آنها میگردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 15 مرداد,1400
تغذیه مولدین خاویاری با اسید چرب

تخمک های مولدینی که از منابع چربی سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع امگا 3 استفاده نموده اند، سریعتر تفریخ می شوند و لاروها از رشد و بازماندگی بیشتری برخوردار خواهند بود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 12 مرداد,1400
تاثیر تغذیه ماهی خاویاری با اسید چرب

اسیدهای چرب لینولئیک، لینولنیک و آراشیدونیک، اسیدهای چرب ضروری برای آبزیان محسو.ب می گردد. این اسیدهای چرب در ساختمان غشاها بکار رفته، در انتقال چربیها و برخی از آنزیمهای لیپوپروتئین نیز دخالت دارند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 08 مرداد,1400
پرورش میگو در گمیشان

مدیر کل شیلات گلستان با بیان اینکه تمامی مزارع پرورش میگو امسال تحت پوشش بیمه اجباری قرار گرفته اند، و بیمه کردن مزارع به عنوان یک امر اجباری در فصل پرورش امسال نیز دنبال شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 04 مرداد,1400
میزان تولید خاویار در کشور

معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران گفت: در سال 1399ميزان توليد خاويار به بيش از ۱۲ تن و گوشت ماهيان خاوياري به بيش از سه‌هزار و ۵۰۰ تن رسيد كه روند توسعه روزافزون توليد را نشان می دهد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 28 تیر,1400
27 تیر روز گرامیداشت خاویار ایرانی

در ششمن همايش ملی و نمایشگاه خاويار و صنايع وابسته، از تمبر گرامی داشت خاويار ايران در ۲۷ تير ۱۴۰۰ رونمايی شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 14 تیر,1400
تاثیر استرس در فعالیت تخمدان مولدین خاویاری

کاهش در تولید استرادیول ميتواند باعث باقی ماندن فولیکول تخمدانی در مرحله پس از زرده سازی گردد و ميتواند منجر به بروز ناهنجاری های فولیکولی تخمدان یا به شکل کیست های تخمدانی نمایان گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 13 تیر,1400
فوق رسیدگی تخمکها در تاسماهیان

فوق رسیدگی تخمکها در ماهیان خاویاری حصول یکسری از واکنشها در بدن ماهی و اووسیت است که منجر به تبدیل شدن اووسیتهای با قابلیت لقاح به تخمکهای غیر قابل بارور میگردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 08 تیر,1400
تزریق هورمون مولدین خاویاری جهت تکثیر مصنوعی

برای دریافت نتیجه ایده آل از یک تکثیر مصنوعی باید قبل از رسیدن به مرحله رسیدگی جنسی نهایی یکسری از موارد مهم اثر گذار بر تکثیر موفق را مورد توجه قرار داده و بصورت اصولی رعایت نماییم.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 29 خرداد,1400
پرورش و تغذیه لارو خاویاری در ونیرو

در این بخش لاروهای یکروزه دارای کیسه زرده که در بخش انکوباسیون تفریخ شده اند، تا مرحله بچه¬ماهی نورس (100 میلی گرمی) پرورش می یابند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 20 خرداد,1400
تولید لارو (انکوباسیون) ماهی خاویاری

سالن انکوباسیون باید تاریک باشد، زیرا نور تاثیر منفی بر جنین می گذارد. در زمان تخم گشایی، لاروهای شناور همراه با جریان خروجی آب وارد تراف جمع کننده لارو می گردد و ...

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 16 خرداد,1400
ماهی خاویاری و استحصال مواد تناسلی به روش زنده

با توجه به درجه حرارت آب و شرایط ماهی، ممکن است مولدین نر 28 تا 36 ساعت پس از تزریق، اسپرم ریزی نموده، لذا در این فاصله هر چند ساعت باید مورد بررسی قرار گیرند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 12 خرداد,1400
ماهی خاویاری و تزریق هورمون در زمان رسیدگی جنسی

دامنه دمایی تزریق و تکثیر مولدین گونه های ماهیان خاویاری پرورشی بومی و غیر بومی کشور بین 12 تا 22 درجه سانتیگراد متفاوت می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 08 خرداد,1400
تغذیه مولدین خاویاری

تغذیه پیش مولدین ماهیان خاویاری پرورشی در دمای بین 14 تا 26 درجه سانتی گراد و از شروع مرحله III رسيدگی جنسی تا چند ماه قبل از تزريق هورمون با مکمل و غذا حاوی پروتئین حدود 48 درصد پروتئین می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 06 خرداد,1400
مولدین خاویاری و تزریق هورمون در رسیدگی نهایی جنسی

اگر دامنه GV تخمک بین 6 تا 9 و میانگین 7 محاسبه گردد و شرایط جسمی، شاخص های تخمک و شرایط آب و دما مناسب باشد احتمال جوابدهی مولدینی که روند پرورش خوبی را گذرانده باشند به تزریق هورمون حداکثر می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 30 اردیبهشت,1400
رفع چسبندگی تخم ماهی خاویاری

ارائه راهکارهایی با حداقل هزینه و حداکثر تاثیر بر به حداقل رساندن تخم های قارچ زده و مرده، کاهش مدت زمان رفع چسبندگی، عدم تاثیر منفی بر میزان تفریخ شدن تخمها و بازماندگی لارو ضروری می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
تولید پکیج اکسیژن ساز

از تولیدات دیگر شرکت آبزیکو تولید پکیج اکسیژن ساز با حداکثر تولید ریز حباب و بکاربردن ازن در این سیستم برای بهبود کیفیت اب مزارع پرورشی میباشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 26 اردیبهشت,1400
سونوگرافی ماهی خاویاری در 22 و 23 اردیبهشت 1400

تعیین جنسیت ماهیان خاویاری به روش سونوگرافی یکی از روشهای مرسومی است که برای جداسازی جنس نر و ماده تاسماهیان انجام میگیرد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 11 اردیبهشت,1400
استخر نگهداری و تزریق مولدین خاویاری

آب حوض مولدین باید واجد شرایط فیزیکی و شیمیایی مناسب و یکنواخت باشد. دما، شوری، pH، اکسیژن، آمونیاک، آلودگی، شدت جریان، کدورت و رسوبات شاخص های مهمی هستند که روزانه باید کنترل گردند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 07 اردیبهشت,1400
شرایط پرورش مولدین با هدف تکثیر مصنوعی

تغذیه و شرایط پرورش در مرحله III رسیدگی جنسی که زرده سازی در این مرحله انجام می شود نقش مهمی در کیفیت و کمیت مواد تناسلی مولدین دارد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 04 اردیبهشت,1400
پیش مولدین خاویاری مناسب جهت مولد سازی و تکثیر

پیش مولدین مناسب ماهیان خاویاری باید پس از بیومتری و لاپاراسکوپی، بر اساس شاخص های مختلف از قبیل وزن، شکل ظاهر، ویژگی های گنادی، اندازه تخمک و شاخص های خونی از بین ماهیان انتخاب گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 31 فروردین,1400
مراحله 4 رسیدگی جنسی در تاسماهیان

اندام های جنسی در مرحله چهارم رسیدگی به حداکثر حجم خود رسیده و کیسه های اسپرمی پر از شیره های سفید رنگ اسپرمی می گردد و در جنس ماده تخمک ها تیره شده و هسته از مرکز تخمک به سمت قطب حیوانی حرکت می کند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 28 فروردین,1400
مقدار آب استخر مولدین خاویاری

زمان تعویض آب استخرهای پرورش مولدین بزرگ جثه خاویاری نسبت به دوره های قبلی افزایش یافته و به حدود 8 ساعت می رسید و این مسئله به موارد مختلفی که در این مقاله آمده مرتبط می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 25 فروردین,140
آب مورد نیاز استخر ماهیان خاویاری پرواری

آب مورد نیاز استخر پرورش ماهیان خاویاری در دوران پرواری برای یک استخر گرد پرورش ماهی خاویاری( استخر پیش ساخته) قطر 8 و ارتفاع ابگیری 1.5 متر و سطح مفید 50 متر مربع و حجم آب این استخر 75 مترمکعب است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 23 فروردین,1400
شرکت آبزیکو دوستدار محیط زیست

شرکت فناور فنی مهندسی آبزیکو برای سلامت، نظافت و حفظ محیط زیست و در جهت فرهنگ سازی این کار خداپسندانه در تاریخ 19 /01/1400اقدام به جمع آوری زباله های اطراف تالاب فشتام را نمود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 20 فروردین,1400
آب مورد نیاز استخر بچه ماهی و پیش پرواری خاویاری

حوض های ( استخر پیش ساخته) پرورش بچه ماهیان یا ماهیان پیش پرواری معمولا دارای ابعاد کوچکتر و حجم ابگیری کمتر نسبت به حوض یا استخر های ماهیان بزرگ پروار و مولد می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 11 فروردین,140
آب مورد نیاز استخر پرورش ماهیان خاویاری

نسبت آب برگشتی به آب تازه مزرعه از منابع مختلف میتواند به هر نسبتی باشد مشروط به اینکه پارامترهای کیفی آب برگشتی به کمک تجهییزات لازم به طور مستمر در کیفیت اشاره شده حفظ شود، در غیر اینصورت ...

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 06 فروردین,1400
روند رسیدگی جنسی در ماهیان خاویاری

رسیدن به مرحله رسیدگی جنسی و سپری شدن دوران تمایز جنسی وتکامل سلولهای جنسی ماهیان خاویاری نسبت به سایر ماهیها به مدت زمان بیشتری نیاز دارد زیرا طول عمر تاسماهیان نسبت به ماهیان استخوانی بیشتر می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 اسفند,1399
سوند زنی تاسماهی

در تکثیر مصنوعی ماهیان پرورشی قبل از اقدام به تکثیر باید وضعیت رسیدگی جنسی ماهیان ماده و کیفیت تخمک مورد برسی قرار گیرد تا زمان دقیق تکثیرتخمکهای با کیفیت و کمیت مناسب مشخص گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 24 اسفند,1399
پرورش متراکم میگو و میزان اکسیژن محلول مورد نیاز میگو

اکسیژن محلـول در آب، مهـمتـرین عامـل محـدودکننده در پرورش متراکم میگو است. منابع تأمین کننـده اکسیژن در استخرهای پرورشی میگو از طریق انتشـار از هـوا، هواده های مکانیکی و تعویض آب می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 21 اسفند,1399
راه پیشگیری از بیماری لکه سفید در میگو

بیمـاری لکـه سفید در فصـول سـرد و بـارانی بیشـتر شـایع اسـت و در دمای 32 درجه سانتیگراد بیمـاری بنـدرت د یـده شـده اسـت در دمـای بـین 30 الـی 33 درجه سانتیگراد بروز بیماری لکه سفید به نسبت کـم و در 32

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 18 اسفند,1399
بیماری لکه سفید میگو

پـاتوژنهـای بـالقوه درحال حاضر به عنوان ساکنان طبیعی اکوسیستم‌میگو درمحـیط پـرورش هسـتند، بـدین دلیـل عوامـل اسـترس زا نقـش مهمـی را در حساسـیت میگـو بـه میکـروبهـای بیماریزا مـیتواننـد بـازی کنند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 16 اسفند,1399
جلسه هیئت موسس کنسرسیوم ماهیان خاویاری گیلان و مازندران

جلسه هيئت موسس كنسرسيوم ماهيان خاوياری استان های گيلان و مازندران ، در موسسه تحقيقات تاس ماهيان دريای خزر چابكسر، در روز پنج شنبه مورخ 99.12.14 برگذار گردید.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 13 اسفند,1399
کمبود ویتامین C و اثر آن بر نقایص تولید مثلی ماهیان

اسید آسکوربیک در ماهیان نر، بر غلظت و تحرک اسپرم تاثیر گذار است و کمبود این ویتامین سبب کاهش موارد ذکر شده در نتیجه سبب افت لقاح خواهد شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 11 اسفند,1399
میکرو سزارین

میکرو سزارین روشی برای استحصال تخمک به روش زنده است در این روش ماهی ها بدون اینکه کشته شوند تخمکها استحصال می شود و میتوانیم از ماهی ها برای دوره های بعد هم استفاده کنیم

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 07 اسفند,1399
استخر پیش ساخته پرورش متراکم میگو

پیشرفت تکنولوژی و اختراع نوین تکنیک های آبزی پروری دنیا اثبات نموده است که استفاده از استخر پیش ساخته به دلیل کنترل مدیریتی و بهداشتی بالا میتواند جایگزین مناسبی برای سایر استخرهای پرورش میگو باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 04 اسفند,1399
سیستم های پرورش میگو

پرورش میگو با سیستم های متفاوتی در نقاط مختلف دنیا انجام میگرد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و کشف متدهای جدید روش متراکم پرورش میگو قابل توجه می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 02 اسفند,1399
استخر پیش ساخته و مدیریت اصولی پرورش میگو

میـزان تولیـد میگـو در اسـتخرهای پرورشـی را میتـوان بـا اسـتفاده از تکنیکهای مـدرن پـرورش درسیستم نیمه مدار بسته و مداربسته با استفاده ازروش اصولـی و علمـی از طریق پرورش در استخر پیش ساخته افزایش داد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 29 بهمن,1399
استخر پیش ساخته به عنوان حوضچه قرنطینه و ضدعفونی

جهت كنتـرل عوامـل بيمـاريزا و جلـوگيری از شـيوع بيماری در بين ماهيان پرورشـی، ضـروری اسـت که در هر مرکز پرورشی حوضچه های قرنطينه و همچنین استخر های جداگانه ای را بـرای درمـان ماهيان بيمار، احداث کنند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 26 بهمن,1399
استخر پرورش ماهی و رعایت نکات جلوگیری از بیماری

بعضی از عوامل بيمـاريزا ممكـن اسـت جـزء عوامـل اصـلی(اوليه) ايجاد بيماری در بـين ماهيـان حسـاس باشـند. لـذا كنترل نقل و انتقال مـاهی و تخـم ماهیان باید به گونه ای کنترل شود تا از گسـترش عوامل بیماری

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 23 بهمن,1399
پرسش و پاسخ از وبینار ماهیان خاویاری 8 بهمن 1399

پرسش هایی که در روز وبینار کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری توسط متقاضیان مطرح شده است در این قسمت پاسخ داده می شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 20 بهمن,1399
فیلم کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری(بخش چهارم)

این بخش اثر تغذیه در مولدسازی، شناسایی و انتخاب مولدین و مراحل مختلف تکثیر مصنوعی تا تولید بچه ماهی را مورد بررسی قرار میدهد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 18 بهمن,1399
فیلم کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری(بخش سوم)

تکثیر مصنوعی تاسماهیان در این بخش مورد بررسی قرار میگیرد و مراحل رشد جنسی در ماهیان خاویاری، تاثیرات محیطی، دما و مراحل مولد سازی در این مرحله توضیح داده می شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 14 بهمن,1399
فیلم کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری(بخش دوم)

کمیت،کیفیت و‌منابع تامین آب در آبزی پروری اهمیت زیادی در تولید و‌اقتصاد مزرعه دارد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 14 بهمن,1399
فیلم کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری (بخش اول)

بخش اول کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری که در خصوص ویژگی هایی از انواع گونه های ماهیان خاویاری پرورشی در ایران و روش پرورش این ماهیان در فضاهای مختلف می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 11 بهمن,1399
دریافت گواهی برای شرکت در کارگاه آموزشی ماهی خاویاری

اهدا گواهی برای عزیزانی که در وبینار آموزشی ماهیان خاویاری در روز ۸ بهمن ۱۳۹۹ شرکت نموداند و درخواست اخذ گواهی حضور در کلاس را دارند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 08 بهمن,1399
آموزش پرورش ماهی خاویاری

بدلیل استقبال کم نظیر در دوره آموزشی پرورش ماهیان خاویاری در 8 بهمن 1399 متاسفانه به دلیل محدودیت ظرفیت نتوانستیم جوابگوی تمام علاقه مندان گرامی باشیم.اما.....

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 08 بهمن,1399
کارگاه آموزشی مجازی تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری

روز چهارشنبه 8 بهمن 1399کارگاه آموزشی تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری با سخنرانی آقای مهندس پوردهقانی در سالن کنفرانس موسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر، به صورت وبینار برگزار گردید.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 06 بهمن,1399
دریافت لینک کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری

بدین وسیله به استحصار می رساند که لینک ورود به کارگاه آموزشی ماهیان‌خاویاری صبح روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۹.۱۱.۷ از طرف شرکت آبزیکو به شماره واتساپ شما ارسال می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 04 بهمن,1399
پرسشهای قبل از وبینار آموزشی پرورش ماهی خاویاری

پرسش هایی که توسط متقاضیان در کارگاه آموزشی ماهیان خاویاری در تاریخ 8 بهمن 1399 از آقای مهندس پوردهقانی شد، در این سایت پاسخ داده می شود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 01 بهمن,1399
پرورش ماهی خاویاری و نقش ویتامین E در رسیدگی جنسی

کمبود ویتامین E در ماهیان منجر به کاهش رشـد، بيرون زدگـی چشـم ها، چسـبيدگی آبشـش ها، ديسـتروفی عضلانـی ، از دسـت رفتـن رنگدانه هـا می شود و همچنین روی عملكـرد توليدمثلـی ماهيان تأثير گذار خواهد بود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 27 دی,1399
برج هوادهی در استخر پرورش ماهی

برج هوادهی اولین مرحله هوادهی برای آبهای برگشتی و یا آبهای زیر زمینی فقیر از اکسیژن است. مزرعه ای که منبع آبی آن چاه عمیق باشد دارای ترکیبات مضر نیز می باشد که با برج هواده این مشکل هم حل میگردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 23 دی,1399
بلوغ ماهی خاویاری و اثر ویتامین C بر آن

ويتامين C در پيشـرفت روند بلوغ جنسـی نقـش بسزایی ایفا می کند و مقدار این ویتامین در تخـم، قبـل از تخمريـزی بـرای تكامـل طبيعـی لاروهـای تازه هچ شـده فاکتور بسـيار حياتیمحسوب می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 20 دی,1399
استخر پیش ساخته و مقدار آب ورودی مورد نیاز

عوامل تاثیر گذار در مقدار ورودی آب هر استخر عبارت است از اندازه و ارتفاع استخر، دما و کیفیت آب تازه یا برگشتی، درصد آب برگشتی، اکسیژن آب ورودی، گونه ، تراکم، سایز ماهیان و کمیت و کیفیت خوراک ماهیان

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 16 دی,1399
تاثیر شکوفایی جلبکی در استخر بچه ماهی خاویاری

شكوفایی جلبكی تجمع یا افزایش سریع سلولهای جلبكی است به گونه ای که جلبک خاصی جمعیت غالب پلانكتونی را تشكیل میدهد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 14 دی,1399
زیر سازی استخر پیش ساخته

قبل از نصب استخر باید زیر سازی متناسب با ابعاد استخر بر روی سطح زمین، زیرسازی و نصب لوله ی خروجی و کانال خروجی طبق نقشه توسط کارفرما انجام گیرد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 10 دی,1399
استخر پیش ساخته و اجرای تاسیسات برق پرورش ماهی

میزان برق مورد نیاز برای هر مجموعه پرورش ماهی بر اساس حداکثر تعداد و نوع هوادهی ها، پمپ ها، روشنایی و دیگر وسایل برقی در مجموعه محاسبه می گردد و همچین رعایت نکاتی الزامی می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 09 دی,1399
خوراک اکسترود ماهی کپور

خوراک اکسترود ماهی کپور معمولی به نحوی فرموله و تولید شده است که تمامی احتیاجات غذایی این ماهی را در سنین مختلف تامین و رفع میکند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 06 دی,1399
راهکار پیشگیری از ضایعات پوستی تاسماهیان

پیشگیری به زمان و هزینه کمتری نسبت به درمان نیاز دارد، زیرا بروز این گونه ضایعات جلدی و پوستی منجر به بروز عدم تعادل اسمزی شده که عمل پلی هیدراتاسییون و بدنبال آن موجب مرگ ماهیان می شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 02 دی,1399
استخر پیش ساخته و نصب تاسیسات آب

شدت و جهت ورودی آب باید به شکلی باشد که جریان دورانی در آب حوض به وجود بیاورد.ورودی های مناسب هر استخر با توجه به حجم هر استخر طراحی می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 01 دی,1399
تولید و ارسال مخزن پرورش ماهی به عراق

این مخازن از جنس فایبر گلاس بوده و قابلیت ساخت در ابعاد مختلف را دارد و معمولا برای حمل ماهی و حوضچه های فروش ماهی از این نوع مخازن استفاده میکنند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 29 آذر,1399
خوراک اکسترود ماهی قزل آلا

خوراک اکسترود ماهی قزل آلای رنگین کمان با استفاده از جدیدترین اطلاعات تغذیه ای فرموله و با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی اکستروژن در کارخانه فرادانه تولید می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 26 آذر,1399
علل بیماری های پوستی در ماهی خاویاری و درمان آن

اندامهای خارجی ماهیان به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با محیط آب دارند بیشتر از اندام های داخلی در معرض انواع آسیب ها و عوامل بیماریزا قرار میگیرند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 24 آذر,1399
24 آذر سالروز در گذشت ملکوتی پدر شیلات ایران

عرض تسلیت به مناسبت ۲۴ آذر سالروز عروج ملکوتی زنده یاد استاد فرهیخته دکتر امین کیوان پدر علوم شیلات ایران .

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 22 آذر,1399
بیماری های پوستی در ماهی خاویاری

پوست اولین خط دفاعی ماهیان علیه عوامل خارجی بوده و بروز ضایعاتی مثل خراشیدگی، زخم، سبب زمینه مناسبی برای فعالیت انواع میکروارگانیزم ها مانند قارچ ها و بخصوص باکتری ها و وررود آنها به بدن می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 13 آذر,1399
تولید دستگاه یووی جدید در کارگاه تولیدی آبزیکو

انواع دستگاه یووی بر اساس شرایط محیط پرورشی و کیفیت و کمیت آب برگشتی در کارگاه آبزیکو طراحی و تولید می گردد و با توجه به نوع انتقال کانالی یا لوله ای جانمایی آن انجام میگیرد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 10 آذر,1399
اهمیت تولید ماهیان دورگه در آبزیان

در صنعت آبزی پروری، تولید هیبرید با هدف ارئه آبزیان با صفات مطلوب یا بهبود کلی عملکرد آنها انجام میگیرد و نتیجتا، می بایست نسلی تولید شود که عملکرد بهتری را نسبت به والدین بروز دهد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 08 آذر,1399
تولید درام جدید در کارگاه آبزیکو

بهترین روش برای تصفیه فیزیکی آب استفاده از درام فیلتر است. هدف از استفاده درام فیلتر در تصفیه آب استخرهای پرورش آبزیان، استفاده مجدد از آب موجود استخر می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 02 آذر,1399
تاسماهی هیبرید بستر bester

دورگه های نسل دوم ماهیان بستر را بستر بزرگ (Big bester) می نامند که نتیجه لقاح اسپرم مولدین بستر نر با تخمک های فیلماهی ماده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 26 آبان,1399
کارگاه آموزشی چگونگی پرورش ماهیان خاویاری

کارگاه آموزشی چگونگی پرورش ماهیان خاویاری در 20 آذر 1399 توسط جناب آقای مهندس پوردهقانی در تهران برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 21 آبان,1399
استخدام 4 کارمند در شرکت آبزیکو

شرکت آبزیکو در نظر دارد در جهت تسریع عملکرد خود در جهت خدمت رسانی مناسب تر به آبزی پروران عزیز، 4 کارمند شیلاتی در بخش اداری دفتر کار آبزیکو از تاریخ ۹۹/۰۸/۲۱الی ۹۹/۰۸/۲۴استخدام نماید.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 13 آبان,1399
بازدید از کارگاه تولیدی آبزیکو توسط مدیر کل و رئیس انجمن علمی

بازدید دکتر صبوری رئیس انجمن علمی روابط بین الملل کشور و دکتر رنجکش مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان و هیات همراه از کارگاه تولیدی دانش بنیان آبزیکو و مزارع پرورش ماهیان خاویاری

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 مهر,1399
لغو برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی شیلات و آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی وصنایع وابسته به دلیل

پنجمین نمایشگاه بین المللی شیلات و آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته كه مقرر بود در تارخ 30 مهرالی 3 آبان 1399 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود به دلیل ویروس کرونا لغو شد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 22 مهر,1399
محاسبه غذای روزانه ماهی

تغییر میزان غذادهی روزانه باید طبق موازین و اصول علمی تغذیه باشد و هرگز نمی توان بدون محاسبه فنی و علمی میزان غذادهی را تغییر داد، زیرا بر راندمان رشد ماهی و تولید اقتصادی آن تاثیر منفی می گذارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 17 مهر,1399
تکثیر مصنوعی ماهی خاویاری و رفع چسبندگی تخمک

یکی از علل اصلی عدم موفقیت در تکثیر مصنوعی تاسماهیان می تواند مرگ و میر تخمها در دوره انکوباسیون به دلیل رشد قارچ ساپرولگنیا و خفگی تخمها به علت عدم رفع چسبندگی مناسب آنها می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 12 مهر,1399
تغذیه ماهیان خاویاری با ماهی کلیکا

بررسی تغذیه فیل ماهییان با غذای طبیعی یکی از عناوین مهمی است که مورد توجه متخصصین پرورش ماهیان خاویاری می باشد و در این بین تغذیه فیل ماهیان با ماهی کلیکا بسیار مورد توجه می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 10 مهر,1399
شرایط زمین جهت احداث استخر پیش ساخته

احداث استخر پیش ساخته بر عکس استخرهای بتنی با حداقل مساحت زمین و حداقل هزینه، با بررسی و ارائه راهکارهای کارشناسان شرکت آبزیکو در هر موقعیت مکانی امکان پذیر می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 07 مهر,1399
پنجمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته

برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان،ماهی گیری و صنایع وابسته 30 مهر تا 3 ابان 1399 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 05 مهر,1399
عوامل موثر در تکثیرمصنوعی ماهیان خاویاری

یكـی از مهمتریـن راهكارهـای مهـم و اساسـی در خصـوص حفظ نسـل ماهیان خاویاری، ابـداع و توسـعه روشهای تكثیـر مصنوعـی در شرایط پرورشی این گونه های ارزشمند می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 02 مهر,1399
روش نگهداری و نظافت استخر پیش ساخته

استفاده از هوادهی هایی مثل ایرجت یا وینتوری ها می تواند حرکت آب و خروج فضولات را تسریع نموده و استفاده نامناسب از برخی هواده ها میتواند در جریان آب و خروج فضولات ایجاد مشکل نماید.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 31 شهریور,1399
تفاوت کیفیت خاویار تاسماهی دریایی و پرورشی

لازمه توسعه موفقیت آمیز تولید خاویار از ماهیان پرورشی، داشتن ترکیبات بیوشیمیایی تقریباً مشابه با ماهیان وحشی است که میتواند در طعم و خواص خاویار تأثیر بسزایی داشته باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 16 شهریور,1399
اثر اندازه تخمک بر درصد بازماندگی لارو تاسماهی

دغدغه اصلی در مسئله تکثیر ماهیان خاویاری درصد لقاح، تفریخ و درصد بازماندگی لارو ها می باشد که بسیار مورد توجه محققین بوده و در حال بررسی می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 12 شهریور,1399
غذاده استخر پیش ساخته پرورش ماهی و سایر استخرها

مهمترین چالش پیش روی توسعه آبزی پروری، مدیریت سیستم های تغذیه ای است. از اینرو تنظیم خوراک برای تامین نیاز ماهی برای حداکثر رساندن درآمد و سودآوری در صنعت آبزی پروری بسیار حائز اهمیت می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 03 شهریور,1399
تولید غذاپاش برای استخر پیش ساخته و سایر استخر ها

از مزیت های غذا پاش آبزیکو همانند استخر پیش ساخته، تنوع در مدل و قیمت و متناسب با درخواست پرورش دهندگان می باشد. قیمت غذا ده فول آپشن تولید شده در شرکت آبزیکو، یک سوم قیمت مشابه در چین می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 01 شهریور,1399
طراحی استخر پیش ساخته جهت مقابله با بیماری

طراحی و شکل استخرها از نکات مهم درمزارع پرورشی محسوب می گردد. درطراحی و ساخت استخر پیش ساخته آبزیکو تمام نکات ضروری در جهت بهبود آبزی پروری به شکل تخصصی رعایت شده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 24 مرداد,1399
تغذیه و رشد ماهی خاویاری در استخر پیش ساخته

غذا و تغذیه ماهیان خاویاری مانند سایر آبزیان از مهم ترین عوامل موثر در تولید این ماهیان می باشد، لذا برای رشد مطلوب این ماهیان در استخر پیش ساخته و سیستم مداربسته مدیریت تغذیه ای بسیار حائز اهمیت است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 17 مرداد,1399
بیماری در استخر پیش ساخته پرورش ماهی خاویاری

انواع بیماری هایی که در تاسماهیان شایع می باشد شامل بیماری های قارچی، ویروسی، باکتریایی، انگلی، تغذیه ای و محیطی است. که هم در استخر پیش ساخته و هم سایر استخرها باید مورد توجه قرار گیرد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 07 مرداد,1399
استخر پیش ساخته و پرورش ماهی کپور

پروررش ماهی کپور در استخر پیش ساخته با مقدار آب 0/5-1لیتر در ثانیه با دمای 20-28درجه سانتیگراد براحتی امکان پذیر می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 05 مرداد,1399
استخر پیش ساخته و پرورش قزل آلا

دمای مناسب جهت پرورش قزل آلا، ۱۸-۱۲ درجه سانتیگراد است و دمای بالای 22 درجه موجب تلفات این ماهی می‌شود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 04 مرداد,1399
استخر پیش ساخته پرورش ماهی اوزون برون

پرورش ماهی ازوون برون در استخر پیش ساخته شرکت آبزیکو یکی از انواع روش های شایع پرورش ماهی خاویاری است که امروزه با درآمد زایی بالا مسبب رونق مزارع پرورش ماهیان خاویاری استانهای کشور شده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 31 تیر,1399
استخر پیش ساخته و پرورش ماهی سیبری

تاسماهی سیبری (Acipenser baeri) گونه مناسبی برای پرورش در استخر پیش ساخته می باشد و براحتی خود را با شرايط پرورشی سازگار كرده و در برابر تغييرات محيطی مقاوم بوده و از سرعت رشد بالايی برخوردار است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 29 تیر,1399
پرورش فیل ماهی در استخر پیش ساخته

فیل ماهی یکی از گونه های با ارزش پرورشی است که استخر پیش ساخته آبزیکو پرورش این گونه را مقرون به صرفه تر و آسان تر نموده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 27 تیر,1399
کاربرد ازن در استخر پیش ساخته پرورش ماهی

اکسید کنندگی بالای ازن نسبت به سایر موادها باعث، فعالیت سریعتر، کاهش زمان اثر گذاری و تأثیر مطلوب تر برای استریلیزاسیون نسبت به سایر روش ها می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 21 تیر,1399
استخدام نیروی کار در شرکت آبزیکو

استخدام 5 نیرو در شرکت آبزیکو با حقوق و مزایای قانون کار و بیمه

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 15 تیر,1399
افتتاح بزرگترین کارخانه تولید تجهیزات آبزی پروری کشور

شرکت آبزیکو از سال 92 فعالیت خود را آغاز کرده و با استفاده از تیم حرفه ای و متخصصان حوزه مرتبط توانست قدم های علمی و عملی موثری در ارتقا کمی و کیفی فعالیت های آبزی پروری کشور بردارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 11 تیر,1399
آبزیکو نماینده شرکت خوراک آبزیان فرادانه

انتخاب شرکت فرادانه به عنوان واحد نمونه صنعتی کشور و مفتخر به دریافت تندیس طلایی در همایش روز ملی صنعت دهم تیر ماه 1399

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 09 تیر,1399
اثر گاز ازن در ضد عفونی استخر پیش ساخته

ازن بر خلاف سایر گندزداها پسماندی نداشته و به واسطه مواد آلی و یا تجزیه طبیعی به اکسیژن تبدیل می گردد و بهترین و قویترین ماده ی اکسید کننده برای نابودی میکروب در انواع استخرهای پرورش ماهی محسوب می شود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 28 خرداد,1399
مکانیسم عمل پروتئین اسکیمر در استخرپیش ساخته

مکانیسم عمل در فیلترهاي پروتیئن اسکیمربه اینصورت می باشد که، حباب های هوا از آب در ستون بالا رفته و ذرات معلق و پروتیئن هایی که بصورت یک سوسپانسیون پایدار در آب حضور دارند را حین بالا رفتن، جذب میکند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 26 خرداد,1399
پروتئین اسکیمر در استخر پیش ساخته و سیستم مداربسته

پروتئین اسکیمر از ادوات مهم جمع آوری ذرات در یک سیستم مداربسته می باشد که برای پاکسازی آب محیط پرورش ماهی استفاده می شود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 24 خرداد,1399
نوع دستگاه هواده در استخر پیش ساخته

از معیارهای مهم در انتخاب نوع، تعداد و جانمایی دستگاه های هواده، مقدار آب ورودی تازه، تراکم ماهی، کیفیت فیزیکو شیمیایی آب به استخرها می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 22 خرداد,1399
هوادهی در استخر پیش ساخته و عوامل موثر در انتخاب دستگاه هواده

یکی از روشهای مقدماتی افزایش تولید اکسیژن مزارع پرورش ماهی استفاده از دستگاههای هواده می باشد که دراکثر مزارع پرورش ماهی برای تامین اکسیژن مورد نیاز، این هواده ها جایگاه ویژه ای دارند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 18 خرداد,1399
دستگاه هواده در استخر پیش ساخته پرورش ماهی

یکی از روشهای مقدماتی افزایش تولید اکسیژن مزارع پرورش ماهی استفاده از دستگاههای هواده می باشد که دراکثر مزارع پرورش ماهی برای تامین اکسیژن مورد نیاز، این هواده ها جایگاه ویژه ای دارند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 16 خرداد,1399
دافنی غذای زنده آبزیان

دافنی به عنوان یک پروتئین حیوانی، اسید آمینه، ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز ماهی را تامین می کند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 14 خرداد,1399
درام فیلتر آبزیکو در استخر پرورش ماهی

شرکت آبزیکو با بررسی های تخصصی بر معایب و مزایای درام فیلترهای موجود در دنیا توانست درام فیلتری را با بهترین ابزارها طراحی کند که با ساده ترین روش و بالاترین عملکرد و کیفیت، کارایی خود را نمایش دهد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 08 خرداد,1399
کاهش اکسیژن استخرماهی گرمابی

آبزی پروران در روزهای ابری و روزهای آرام و بدون وزش باد در ماههای گرم سال شاهد تلفات بالای ماهیان مزارع خود در اثر کاهش شدید اکسیژن هستند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 05 خرداد,1399
ساخت درام فیلتر آبزیکو

ساخت اصولی و علمی درام فیلتر با بکارگیری از تکنولوژی نوین و استفاده صحیح از آن موجب کاهش ذرات معلق تا 91 درصد در پساب برگشتی میشود که در بهداشت ماهیان، کیفیت و کمیت محصول تولیدی نقش بسزایی دارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 03 خرداد,1399
استخر پيش ساخته درون زمين

امکان اجراء استخر های پیش ساخته آبزیکو در داخل زمین نیز امکان پذیر می باشد مشروط به اینکه کف استخر از کف کانال فاضلاب بالاتر بوده تا امکان خروج کاملا ثقلی وجود داشته باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 01 خرداد,1399
استخر فلزی پرورش ماهی

جنس اسکلت سخت بیرونی و محافظ استخر های پیش ساخته آبزیکو فلز با مقاوت بالا و روکش های مختلف ضد زنگ می باشد که دارای استاندارد های لازم بوده و از نظر ظاهری نیز بسیار مناسب میباشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 30 اردیبهشت,1399
استخر پیش ساخته دست دوم

اگر خریداران استخر های پیش ساخته پس از نصب، به هر دلیلی تصمیم به فروش این سازه ها داشتند و یا تصمیم به خرید استخر پیش ساخته دست دوم را دارند میتوانند با شرکت آبزیکو تماس بگیرند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 28 اردیبهشت,1399
استخر پیش ساخته یا بتنی

شرکت آبزیکو پس از بررسی روش های آبزی پروری نوین در دنیا و با بکار گیری تکنیک های و سخت افزارهای موجود، توانست استخر های سبک و ارزان پیش ساخته غیربتنی را جایگزین استخر های سنگین و گران بتنی نماید

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 26 اردیبهشت,1399
استخر پیش ساخته فایبرگلاس

جنس فایبر گلاس به دلیل مقاومت بالا و وزن کم، بهترین محصول برای ساخت استخر پرورش ماهی محسوب میشود. که با قابلیت حمل و جابجایی در مزارع پرورش ماهی برای انواع گونه های آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 24 اردیبهشت,13
استخر پیش ساخته پرورش ماهی

شرکت آبزیکو اولین و بزرگ ترین تولید کننده استخر پیش ساخته پروش ماهی با کادر تخصصی خود توانسته با بروزترین تکنولوژی با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین استخرها و تجهیزات آبزی پروری را تولید نماید.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 22 اردیبهشت,1399
پرورش متراکم ماهی کپور

مزایای اصلی پرورش متراکم ماهی کپور به دلیل رشد سریع، امکان تکثیر مصنوعی، تغذیه و نگهداری به صورت متراکم و دارا بودن مقاومت بالا در مقابل عوامل فیزیکی و شیمیایی آب می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 20 اردیبهشت,1399
خریداینترنتی محصولات آبزی پروری

گروه مهندسی آبزیکو اقدام به طراحی و ارائه فروشگاه اینترنتی تخصصی آبزی شاپ در زمینه آبزی پروری نموده است تا سهولت دسترسی و خرید محصولات و تجهیزات آبزی پروری را برای مشتریان خود فراهم آورد .

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 18 اردیبهشت,1399
پرورش میگو و قارچهای مزارع پرورشی

آبزیان از جمله میگوها قابلیت های چند گانه از حیث جلوگیری از بیماریها و تامین سلامتی را دارا می باشند لذا تحقیق و ارائه راهکارها در خصوص هر یک از عوامل بیماری زا می تواند گره ای از مشکلات آبزی پروری ر

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 15 اردیبهشت,1399
بیماری برانشيومايكوزيس ماهی آمور

بیماری برانشيومايكوزيس ماهی آمور يكـی ديگـر از بيماريهـای شـايع ماهیان پرورشـی كشور برانشيومايكوزيس شناخته است. این بیماری نیز موجبات تلفات بالایی را در مزارع پرورشی شده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 13 اردیبهشت,1399
نگهداری استخر پیش ساخته پرورش ماهی

استخرپیش ساخته پرورش ماهی در آبزی پروری نوین مورد استقبال بالای آبزی پروران قرار گرفته است و به دلیل سهولت در نصب و هزینه کمترساخت و اجرا، جایگزین مناسبی برای استخرهای بتنی می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 11 اردیبهشت,1399
خوراک ماهی کپور

درصدهای بکار برده شده مواد مغذی درجیره آبزیان، متاثر از نوع گونه، سایز ماهی، شرایط فیزیکو شیمیایی آب می باشد و متخصص تغذیه با در نظر گرفتن شرایط، از فرمول مختص هدف مورد نظر استفاده می کند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 09 اردیبهشت,1399
خوراک ماهی قزل آلا

بهبود جیره غذایی فرموله برای افزایش رشد و ارتقاء سلامت ماهیان موثر میباشد و افزایش کارایی تغذیه در تولید آبزیان به ترکیبات سازنده مواد غذایی بستگی دارد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 09 اردیبهشت,1399
شرایط محیطی پرورش ماهی قزل آلا

اکثر تلفات درمزارع پرورش قزل آلا بدلیل نوسانات اکسیژن محلول در آب می باشد. مقدار اکسیژن محلول در آب به عوامل متعددی مانند ارتفاع، دما، شوری بستگی دارد، و بایستی بین 6 تا ۱۰ میلی گرم در لیتر باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 06 اردیبهشت,1399
تغذیه و رقم بندی ماهی قزل آلا

درپرورش آبزیان بیشترین هزینه مربوط به تامین هزینه جیره ماهیان می باشد و از طرفی درتغذیه آبزیان انتخاب مناسب ترین نوع غذا و مقدار جیره روزانه از اصول اساسی درزمینه غذادهی محسوب می شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 03 اردیبهشت,13
اصول پرورشی ماهی قزل آلا

بهترین دمای رشد ماهیان سردابی حدود 16-۱۲ درجه سانتیگراد می باشد و درپرورش ماهی قزل آلا جهت سلامت ماهیان باید این رنج دمایی مورد توجه قرار گیرد. و اصولا دمای بالای ۲۴ درجه موجب تلفات این ماهی می‌شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 28 فروردین,1399
تغذیه مناسب لارو تاسماهی

در ماهيان خاوياری مرحله رشد از دوران ابتدایی لاروي تا بچه ماهی انگشت قد از حساسيت بسيار بالايي برخوردار است. مدیریت مناسب و اقدامات پيشگيرانه تاثیر بسزایی در جلوگيری از تلفات احتمالی خواهد داشت.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 31 فروردین,1399
اثر پروبیوتیکها در تغذیه آبزیان

عملکرد پروبیوتیکها از طریق رقابت برای دستیابی به مواد مغذی، رقابت در جایگاه اتصال، تغییر در متابولیسم باکتریها و با تحریک سیستم ایمنی میزبان مانع از تکثیر باکتری های بیماری زا در لوله گوارش میشوند و

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 25 فروردین,1399
توصیه های بهداشتی کرونا در بازار فروش ماهی

به جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در مرحله اول باید تجمع افراد،اعم از فروشندگان و خریداران ماهی به حداقل ممکن برسد ودر صورت امکان خرید و فروش اینترنتی حاصل گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 فروردین,1399
روشهای ضدعفونی ماهیان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا

ضدعفونی ماهیان به منظور جلوگیری از شیوع ویرووس کرونا و رعایت حداکثر موارد ایمنی و بهداشتی در مزارع پرورش ماهی امری ضروری محسوب می شود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 فروردین,1399
ضدعفونی تجهیزات پرورش ماهی برای جلوگیری از شیوع کرونا

ضمن استفاده از محلولهای ضدعفونی، رعایت نکات ایمنی و بهداشتی برای افراد بسیار ضروری میباشد لذا باید در تماس با این مواد از ماسک و دستکش استفاده شود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 فروردین,1399
روشهای پیشگیری در مزارع پرورش ماهی از انتشار کرونا

برای جلوگیری از انتشار ویروس عامل بیماری کرونا با رعایت دقیق نکات بهداشتی میتوان از انتقال و انتشار این ویروس جلوگیری کرد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 25 فروردین,1399
آبزیان باعث انتقال ویروس کرونا می شوند؟

شواهد نشان میدهد که این ویروس خاستگاه جانوری دارد. هنوز به درستی مشخص نیست چه جانوری منشاء این بیماری بوده و راه انتقال چگونه بوده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 10 فروردین,1399
اصول هندسی ساخت استخر پیش ساخته

قطر وعمق استخر های مدور پیش ساخته پرورش ماهی بر اساس گونه ، مرحله رشد و سایز ماهی طراحی میشود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 07 فروردین,1399
عمل آوری خاویار

رقم‌ بندی خاویار: دان 1: دانه های خاويار درشت، بدون پوسته بارنگ روشن. دان 2: دانه های خاويار ريز، پوسته كم و سياه رنگ. دان 3: يا داخله ، دانه های خاويار خيلی ريز، نارس و دارای پوسته های زیاد می باشند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 05 فروردین,1399
تعیین جنسیت ماهی خاویاری به روش لاپراسکوپی

با روش لاپراکوپی مـیتـوان انـدام هـای داخلـی بـدن ماهـی را در تمـام طـول حفـره مشـاهده کـرد و از نقـاط منتخـب بـه صـورت دیجیتالـی عکـس گرفـت.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 05 فروردین,1399
کیفیت آب و تغذیه در پرورش متراکم میگو

درپرورش متراکم میگو، کیفیت، کمیت آب مناسب بسیار حائز اهمیت میباشد. بهترین نرخ تبدیل غذا به رشـد وقتی به دسـت می آيدکـه غلظت اکسـیژن بالای چهـار میلی گرم در لیتر اسـت.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 05 فروردین,1399
پرورش متراکم میگو

در کشت متراکم میگو كيفيت پست لاروها در بازدهی پرورش بسـیار تعیین کننده اسـت. لذا بایـد خرید پسـت لارو از سـالنهایی باشـد که کلیه کارهـای کیفـی مراحـل لاروی میگو را انجام داده باشـند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
تعیین جنسیت تاسماهی به روش سوندزنی

در این روش نمونـه بـرداری از غـدد تناسـلی از طریـق دیـوارۀ شـکم یـا از طریـق عضـلات جانبـی (بیـن پـلاك های شـکمی و پهلویـی) توسط یک میله ( سـوند یـا سـوك میلـه ای فـولاد و نـازك بـه طـول 50 سـانتی مت

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 03 فروردین,1399
روش اولتراسونوگرافی در تعیین جنسیت ماهی خاویاری

برای تعیین جنسیت ماهیان خاویاری روش اولتراسـونوگرافی ابـزار مناسـبی میباشد. ایـن روش به تجهیـزات تخصصـی نیـاز دارد و فقـط بایـد توسـط افراد با تجربه به تکنیـک اولتراسـونوگرافی انجام شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 22 اسفند,1398
روشهای تعیین جنسیت ماهی خاویاری

بکارگیری روش هـای سـاده، علمـی و کم تهاجمـی تعیین جنسـیت ماهیان خاویاری مـی تـواند از بروز زیـان هـای مالـی پـرورش دهنـدگان به جهت هزینـه هـای دورۀ طولانـی پـرورش ماهیـان نـر جلوگیری کند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 21 اسفند,1398
بیماری كلومناریس (دهان پنبه ای) در ماهیان

این بیماری معمولا بصورت خودبخودی اتفاق نمی افتد اما در اثرجراحات ماهیان یا کمبود های فیزیکی آب و تغذیه ای و وجود استرس های محیطی حاصل می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 21 اسفند,1398
بیماری باکتریایی ماهی

ماهیان دردوره پرورش درگیر انواعی از بیماریها میشوند که عوامل باکتریایی یکی از موارد مهم در ایجاد بیماری ماهیان می باشد که با در نظر گرفتن مسائل مهم بهداشتی می توان از بروز این بیماریها جلوگیری کرد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 17 اسفند,1398
بیماری نکروز لوزالمعده (IPN ) قزل آلا

نکروز عفونی لوزالمعده IPN با عامل ویروسی یک نوع بیماری مسری است که موجب بروز بیماری در اکثر آزاد ماهیان پرورشی آبهای شیرین میگردد و گاهی تا صد در صد تلفات در ماهیان 1-4 ماهه را به دنبال دارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
تعیین درصد غذادهی ماهی

روند رشد ماهی به عواملی همچون تغذیه، دما، کیفیت آب، داروها و …وابسته است که این عوامل میتوانند دلیل افزیش یا کاهش رشد باشند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 12 اسفند,1398
برگشت آب در مزارع پرورش ماهیان سردابی

استفاده از سیستم برگشت آب اصولاً زمانی مطـرح مـی شود كه نیاز جریان آبی مجموعه بیش از دبی آب تـازه ورودی باشـد و این روش با اهداف افـزایش تولیـد و حفاظت سیستم آبزی پروری از عوامل تهدید كننده می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 10 اسفند,1398
ساعت کاری فروش شرکت آبزیکو

ساعت کاری شرکت آبزیکو تا اطلاع ثانوی از ساعت 8:30 الی 13 میباشد. لطفا جهت سفارش غیر حضوری با شماره 33337920 -013 هماهنگ فرمایید

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
بیماری در ماهی قزل آلا

در برخی از بـیماری ها مثل عفونت های انگـلی دیپلوستومیازیس، بیماری عفونی میکروبی و ویروسی چشم و یا بیماری حباب‏گـازی، با عارضه های متعددی در ماهیان نشان داده می شوند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 06 اسفند,1398
بیماری کیسه شنا ماهی و درمان آن

کیسه هوا (Swim Bladder)یک اندام داخلی و کیسه ای شکل در بدن ماهی است که درون آن پر از نوعی گاز است و ماهی به وسیله آن بدون صرف انرژی اضافی تعادل خود را در عمق های مختلف آب حفظ میکند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 04 اسفند,1398
عوامل بیماری زا در ماهیان

عوامل بیماری زای ماهیان دارای نشانه های خاصی هستند که اغلب در ابتدای بیماری قابل تشخیص نبوده و به عبارت دیگر عوامل بیماری‌زا پس از پیشرفت، سبب ایجاد تغییراتی در رفتار ماهی می شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 28 بهمن,1398
روش پرورش ماهی کپور در استخر پیش ساخته

مقدار آب مورد نیاز برای پرورش ماهی کپور در استخر پیش ساخته 0/5-1لیتر در ثانیه با دمای 20-28درجه سانتیگراد میباشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 28 بهمن,1398
شرایط پرورش ماهی قزل آلا در استخر پیش ساخته

مقدار آب مورد نیاز برای پرورش ماهی قزل آلا در استخر پیش ساخته 3-1/5 لیتر در ثانیه با دمای 18-13 درجه سانتیگراد و تجهیزات مورد استفاده در این استخرها، دمنده هوا و دیفیوزر می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
مولدین خاویاری و اثر دما در رسیدگی آن

درجه حرارت آب به‌عنوان یک عامل تحریک‌کننده رسیدگی نهایی نقش مهمی در فیزیولوژی تولیدمثل و اوولاسيون دارد اما افزایش بیش از دامنه مطلوب دما می‌تواند سبب تخریب تخمک‌ها و جذب آنها گردد .

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 25 بهمن,1398
تغذیه لارو و بچه ماهیان خاویاری

تغذیه نیمه فعال لاروها پس از حدود یک هفته آغاز میشود و در ابتدا از آرتمیا و پس از جذب کامل کیسه زرده و شروع تغذیه فعال از آرتمیا غنی شده با محلول های غنی ساز جهت تغذیه استفاده می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
لارو ماهیان خاویاری و آماده سازی انکوباسیون

سالن انکوباسیون باید تاریک باشد، نور تاثیر منفی بر جنین میگذارد. زمان تخم گشایی، لاروها همراه با جریان خروجی آب وارد تراف جمع کننده لارو میگردد و پس جمع آوری،توزین شده و به مخازن پرورشی منتقل می شوند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 15 اسفند,1398
تغذیه ماهی قزل آلا

خوراک و احتیاجات غذای ماهی قزل آلا در هر مرحله ای از رشد بنا به دلایل:1 - تغییر در اندازه 2- تغییر وزن ماهی، متفاوت است

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
گونه های اصلی ماهیان خاویاری پرورشی در ایران

پرورش ماهیان خاویاری عمدتا با هدف تولید گوشت یا خاویار صورت می پذیرد. لذا انتخاب نوع و گونه مناسب برای پرورش از اهمیت ویژه برخوردار است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 14 بهمن,1398
استخرهای پیش ساخته جهت پرورش انواع ماهی

این استخرها درسایز و جنسهای متفاوت (استخر پیش ساخته زینکالیوم و استخر پیش ساخته گالوانیزه) برای پرورش ماهی توسط شرکت آبزیکو تولید و اجرا خواهد شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
گونه های پرورشی تاسماهیان

این گونه ها به دلیل سرعت رشد مطلوب، مقاومت بيشتر در مقابل شرايط پرورش متراكم و، سازگاری با غذای كنسانتره وبلوغ جنسی كوتاه مدت از گونه های مناسب پرورشی محسوب میگردند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 10 بهمن,1398
پرورش ماهی دراستخر پیش ساخته گالوانیزه یا زینکالیوم

آبزیکو با تولید و ارائه استخرهای پیش ساخته با تنوع درجنس، قیمت و ابعاد متناسب با تقاضا، توانسته در هر شرایط آب و هوایی و محدودیت زمین و آب، پرورش را برای تمام گونه های ماهی و میگو آسان و ارزان سازد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 12 اسفند,1398
پرورش ماهی در سیستم مدار بسته (RAS)

اصول کار در سيستم مداربسته در مزارع پرورشی، بر اساس گردش آب موجود در استخرها و احيای مجدد آن از لحاظ اکسيژن مورد نياز، تصفيه کردن مواد سمی، دفع مواد زائد، تنظيم PH و گندزدايی می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 26 بهمن,1398
بازدید برخی از مشتریان آبزیکو از کارخانه فرادانه

بازدید برخی از کارشناسان شیلاتی، تحقیقاتی و آبزی پروران استان گیلان از خطوط تولید خوراک آبزیان هلدینگ فرادانه توسط شرکت آبزیکو در تاریخ ۹۸.۱۰.۲۹

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
سیست آرتمیا و روش کپسول زدایی آن

زمان لازم برای کپسول زدایی سیست ۵-۱۵ دقیقه خواهد بود. این مدت زمان در مراکز مختلف متغیر است. لذا پیشنهاد می شود برای سیست های مختلف با استفاده از نمونه برداری و لوپ زمان دقیق بدست آید.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 26 بهمن,1398
استخر پیش ساخته در مقاله علمی سال 2016 توسط تیم آبزیکو

ارائه اولین نتایج بکارگیری سازه های پیش ساخته در آبزی پروری ایران در مقاله علمی سال 2016 توسط تیم آبزیکو

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 26 بهمن,1398
استخر پیش ساخته آبزیکو

ارائه اولین نتایج بکارگیری سازه های پیش ساخته در آبزی پروری ایران در مقاله علمی سال 2016 توسط تیم آبزیکو

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 26 بهمن,1398
تعیین جنسیت ماهیان خاویاری توسط تیم تخصصی آبزیکو

تشخیص جنسیت و مرحله رسیدگی جنسی ماهیان خاویاری و زمان بندی استحصال خاویار توسط تیم تخصصی شرکت آبزیکو

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 26 بهمن,1398
روز پژوهش و فناوری و تقدیر از پژوهشگران برتر

تقدیر از جناب آقای مهندس محمد پوردهقانی پیش کناری(محقق محترم تحقیقات تاسماهیان دریای خزر) به عنوان پژوهشگر برترسال 1398

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 30 آذر,1398
خواص گوشت ماهی خاویاری

گوشت ماهی خاویاری، 4 تا 6 برابر بیشتر از آزادماهیان (از جمله سالمون و قزل آلا) و چیزی حدود 10 برابر کپور ماهیان دارای اسیدهای چرب EPA و DHA است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 آذر,1398
پرورش خانگی ماهی در استخرهای پیش ساخته آبزیکو

جالب است بدانید که با استخرهای پیش ساخته آبزیکو در محیط منزل با داشتن کمترین سرمایه و حداقل زمین میتوانید صاحب استخر پرورش ماهی شوید.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
سیست آرتمیا و روش ضد عفونی آن

پوسته سیست آرتمیا ممکن است بوسیله باکتری ها، قارچ ها و سایر مواد زاید آلوده شده باشند. برای حذف مناسب کلیه آلودگیها می توان آنرا ضد عفونی کرد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 21 آذر,1398
استخر پیش ساخته یا بتنی

استخرهای پیش ساخته از لحاظ قیمت و زمان نصب و راه اندازی بسیار مقرون به صرفه تر از استخرهای بتنی میباشد. سرعت راه اندازی لوازم و ملحقات پرورش ماهی دراستخر پیش ساخته ازمحاسن اینگونه استخرهامحسوب میشود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 24 دی,1398
پرورش ماهی خاویاری در استخرهای پیش ساخته

استخرهای پیش ساخته آبزیکو در سایزهای مختلف با توجه به لایه های داخلی که دارد می توان گونه های مختلف ماهیان خاویاری را در آن پرورش داد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 17 آذر,1398
پرورش ماهی کپور در استخر پیش ساخته چگونه است؟

استخرهای پیش ساخته مناسب برای پرورش کپور، استخر قطر 6، 8 و 10 متر با توان تولید به ترتیب 500، 1000و 1500 کیلوگرم می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 12 اسفند,1398
پرورش ماهی قزل آلا در استخر پیش ساخته چگونه است؟

سایزهای مناسب استخر های پیش ساخته آبزیکو برای پرورش قزل آلا، استخر قطر 6، 8 و 10 متر با ظرفیت های به ترتیب 30000، 60000و 90000 لیتر می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 11 آذر,1398
گونه های قابل پرورش ماهی در استخر پیش ساخته آبزیکو

استخرهای آبزیکو برای تمامی گونه های آبزی و ماهی هایی که در داخل کشور پرورش داده می شوند امکان سهولت پرورش را بوجود می آورد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 11 آذر,1398
قیمت استخرهای پیش ساخته آبزیکو

قیمت استخرهای آبزیکو با توجه به مدل، جنس و سایزهای مختلف استخر که در حدود 53 مدل متغییر است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 05 آذر,1398
استخر پیش ساخته گالوانیزه یا زینکالیوم

ورق های زینکالیوم از آلیاژ آلومنیوم و فولاد تشکیل شده است که این امر سبب می گردد طول عمر ورق ها بسیار بیشتر از ورق های گالوانیزه معمولی می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 05 آذر,1398
لایه داخلی استخرهای پیش ساخته

لایه های مورد استفاده توسط شرکت آبزیکو یک لایهPVC Liner می باشد که ار آلیاژ PVC و مواد نانو می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 25 آبان,1398
استخرهای پیش ساخته آبزیکو

لایه داخلی استخرهای زینکالیوم آبزیکو ورق های PVC Liner می باشد که این لایه دارای خاصیت ضد UV بوده و مقا ومت بالایی نسبت به سایر ورق ها دارند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 26 بهمن,1398
دعوت به همکاری با شرکت آبزیکو

شرکت آبزیکو پیشرو در ارائه خدمات نوین آبزی پروری در جهت رضایتمندی بیشتر مشتریان عزیز تصمیم به گسترش کادر فنی و تخصصی خود دارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
آرتمیا غذای زنده مناسب جهت غنی سازی لارو ماهی

از مزایای آرتمیا برای پرورش دهنده نیز می توان گفت ، به سهولت قابل دسترس است و قابلیت نگهداری برای مدت طولانی را دارا است، روند كشت آن بسیار آسان بوده و براحتی سیست های آن ضد عفونی می شوند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
روش تغذیه در بچه ماهی خاویاری

مقدار غذا بر اساس مقدار مصرف و درجه حرارت آب تنظیم می شود. بطوریکه افزایش حرارت بیش از 22 درجه سانتی گراد به دلیل افزایش سوخت و ساز، باعث کاهش رشد خواهد شد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 11 آبان,1398
چهارمین نمایشگاه شیلات و آبزی پروری

استقبال بینظیر بازدیدکنندگان محترم از غرفه شرکت آبزیکو

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 11 آبان,1398
بازدید از غرفه آبزیکو

بازدید از غرفه آبزیکو درچهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات,آبزیان,ماهی گیری و صنایع وابسته

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
استخرماهیان گرمابی وعوامل موثر بر ضریب تبدیل غذا

عوامل موثر در ضریب تبدیل غذا که باید مورد توجه قرار گیرند عبارت است از: اکسیژن محلول،PH، اندازه غذا، نوع گونه، تولید مثل، ماهی هرز، آرامش در استخر

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 26 مهر,1398
دعوتنامه به چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات

مکان: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران زمان: 29مهرماه الی 2 آبان ماه سالن 38A غرفه22

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
ساپرولیگنا در تخم ماهیان خاویاری

یکی از روشهای پیشگیری از قارچ ساپرولیگنا در تخم ماهیان عدم استفاده از پیش مولدین یا مولدین با سن کم بدلیل هم آوری کاری پایین و رعایت تراکم تخم و عدم دستکاری و حفظ

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
غذای زنده در پرورش آبزیان

استفاده از غذای کنسانتره، برای پرورش بسیار دهندگان راحت تر است، اما امروزه منابع غذایی زنده، با توجه به کاربردهای متعدد و محاسن ویژه دارای جایگاه بالایی در آبزی پروری دارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
استخر پرورش ماهیان گرمابی و آماده سازی آن

با صرفه ترین توپوگرافی برای استخر ماهی آن است که به پرورش دهنده اجازه دهد استخر را با استفاده از شیب زمین از آب پر و تخلیه کند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
تغذیه در ماهی قزل آلا

خوراک واحتیاجات غذای ماهی قزل آلا در هر مرحله ای از رشد بنا به دلایل:1-تغییر در اندازه2-تغییر وزن ماهی، متفاوت است

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 26 مهر,1398
چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات تهران

آبزیکو، شرکت پیشرو در زمینه ارائه خدمات نوین آبزی پروری کشور، مفتخر است شما همراهان‌ گرامی را به بازدید از غرفه خود در چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان،ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
تراکم بچه ماهیان خاویاری و رقم بندی آن

انتخاب نوع غذا و مقدار جیره روزانه مناسب نیز از اصول مهم در زمینه غذادهی است که یکی از اساسی ترین رکن مدیریت این اصل، رقم بندی و تعیین تراکم ماهیان می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
ماهی قزل آلا و منابع آبی پرورش آن

منابع تأمين آب جهت پرورش ماهی قزل آلا شامل چاه، قنات يا رودخانه می باشد كه هر يك دارای ويژگيهـای خاصی میباشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
پرورش کپور ماهیان و کیفیت آب مزرعه آن

در پرورش کپور، میزان آب مورد نیاز با در نظر گرفتن کیفیت خاک بستر استخرها (نفوذپذیری خاک)، میزان تبخیر سطحی و تعویض آب در اثر فعل و انفعالت زیستی موجودات زنده استخر محاسبه می شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
لارو ماهی خاویاری و شرایط نگهداری آن

یکی از عواملی که ممکن است باعث از بـین رفـتن تخمها و عدم شرایط بهینه لارو تاسماهی شـود، کمبـود مـواد معـدنی در آب انکویاسـیون اسـت ، کـه موجـب دلمـه شـدن (Coagulate) تخـمهـا میگـردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 20 مهر,1398
استخر پیش ساخته گالوانیزه یا زینکالیوم

تفاوت پوشش بیرونی استخر زینکالیوم و استخر گالوانیزه در ورق های بیرونی آن ها می باشد. استخر های زینکالیوم نسبت به ورق گالوانیزه دارای عمر مفید تر و مقاومت بیشتری در برابر فرسایش و زنگ می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 20 مهر,1398
استخر گرد پرورش ماهی آبزیکو

این مخازن به صورت استوانه ای بوده و همچنین داخل مخازن را میتوان با ورق های HDPE عایق بندی نمود (استخرهای پیش ساخته زینکالیوم شرکت آبزیکو).

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 20 مهر,1398
ذخایر آبزیان به روش انجماد جنين

حفظ آبزیان از طریق انجماد جنین و تکنیک آن میتواند جنین ماهیان را برای مدت طولانی وبه صورت سالم درسرما نگهداری كند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 20 مهر,1398
بچه ماهی و شناخت بیماری و درمان آن

در این مرحله بیماری های ویروسی به فراوانی روی میدهند و همچنین بیماری‌های غیر عفونی و بیماری های باکتریایی خارجی هم اغلب بسیار مشکل زا هستند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
بچه ماهی خاویاری و علل بدشکلی و گوژپشتی آن

در الگو بدشكلی گوژپشتی، با جمع شدگی ناحیه سر، قسمت قدامی سر بطرف پایین سر انحنا پیدا می کند و قسمت انتهایی باله دمی نسبت به بچه ماهیان سالم كوتاهتر میباشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
لارو تاسماهی و شروع تغذیه فعال آن

تغذیه فعال یكی ازچالشهای پـرورش تاسـماهیان در مراحل اولیه پـرورش، به دلیل مـرگ و میـر بـالای لاروهاسـت. تشخیص به موقع زمان شروع تغذیه فعال از دو جهت مهم است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
خاویار و مراحل عمل آوری و بسته بندی آن

رقم‌بندی خاویار: دان 1: دانه های خاویار درشت، بدون پوسته و رنگ آن روشن .دان 2: دانه های خاویار ریز، پوسته كم و سیاه رنگ . دان 3: یا داخله هم گفته می شود، دانه های خاویار خیلی ریز، نارس میباشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
خاویار و خواص آن

خاویاری سرشار از پروتئین، انرژی، كربوهیدرات، چربی، ویتامین و مواد معدنی و اسیدهای آمینه آرژنین، هیستامین، ایزولوسین، لیزین و میتونین میباشد. چربی موجود درخاویار، ۷۵ درصد لستین و ۲۵ درصد كلسترول است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
خوراک خاویاری

رفتار و عادات تغذیه ای ماهیان خاویاری و ضرورت اهمیت به تغذیه این ماهیان در زمانیکه به عنوان مولد محسوب میشوند(جهت روند تکثیر یا تولید خاویار) باعث شده که توجه به خوراک این گونه امری ضروری محسوب گردد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 14 مهر,1398
خوراک ماهی واصول نگهداری و مصرف آن

عوامـل ایجاد کننده فسـاد درخوراک شامل: عوامـل شـیمیایی ماننـد اكسیداسیون چربیها كه توسط فعالیت آنزیمها رخ میدهد.آنزیمها در اثر فعالیت سبب ایجاد تغییرات دررنگ، طعم،تركیب و در نهایت فسادغذا میشوند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
ماهي قزل آلا وعوامل موثر بر رشد آن

رشد ماهی قزل آلا تحت تأثيرعوامل داخلی و عوامل محيطی قرار دارد.عوامل داخلی: ژنتيـك ماهيـان، اندازه ماهی و بلوغ جنسی عوامل محيطی:دما، اكسيژن ، شـرايط نـوری، تـراكم،کیفیت غذا، ویژگی آب

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 10 مهر,1398
کمبود اکسیژن در پرورش ماهی

کمبود اکسیژن تابع تراکم ماهیان، میزان باروری استخر ، ساعت های متفاوت در طول شبانه روز ، دمای آب ، املاح موجود در آب و .... می باشد .

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
ماهی خاویاری و تعیین مناسبترین درصد تغذیه

تعیین درصد غذا دهی برحسب وزن بدن دردرجه حرارت های مختلف، متفاوت است.بهترین روش برای غذا دهی مناسب کنترل ضریب تبدیل (FCR) ومیزان رشد(BW) وضریب چاقی (CF) است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
تلفات لارو ماهیان خاویاری وعلل آن

پیدایش چنین ناهنجاری های مربوط به اثرات منفی افزایش دما است که در طول گذر به تغذیه بیرونی بیشتر میشود.غالباً ناهنجاری ها در دوره پیش لاروی و در شکل بدن، و اندام های داخلی اتفاق می افتد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 08 مهر,1398
آمونیاک واثرات آن در استخر پرورش ماهی

آمونیاک یک ماده سمی برای آبزیان است. مقدار آمونیاک به مقدار اکسیژن محلول، pH و قلیائی‌ات آب وابسته است.غلظت آمونیاک غیر یونی (NH3) در آب حوضچه‌ها باید همواره کمتر از ۰٫۵ میلی‌گرم در هر لیتر باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
اصول غذادهی کپور ماهیان

4 اصل ثابت غذادهی کپور ماهیان: 1- کمیت غذا ثابت باشد 2- کیفیت غذا ثابت باشد 3- محل غذادهی ثابت باشد 4- زمان غذادهی ثابت باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 06 مهر,1398
میزان قلیائیت و سختی آب در استخرهای پرورش ماهی

معمولاً سختی با قلیائیت اشتباه می شود. این اشتباه بدلیل واحد میلی گرم در لیتر کربنات کلسیم است که برای هر دو مقدار سختی و قلیائیت بکار می رود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 20 آذر,1398
پروتئین جیره و تعادل آن در تغذیه ماهی

پروتئین جیره و تعادل آن، اولین گام درراستای تولید آبزی میباشد.کمبود یا مازاد پروتئین جیره سبب کاهش رشد یا آلودگی منابع آبی ومضرات ناشی از را سبب میشود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
تراکم بچه ماهی خاویاری

چگونگی تراکم و رها سازی بچه ماهیها در استخر، بستگی کامل به نوع منبع تامین کننده آب و میزان آب ورودی به استخر دارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 03 مهر,1398
دما و اثر آن در پرورش ماهی

افزايش دمای تا 10 درجه عموما" باعث دو يا سه برابر شدن اندركنشهای بیو شيميايی و فيزيولوژی می گردد به همين خاطر نياز اكسيژن محلول در آب گرم بحرانی تر از آب سرد ی باشد .

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 01 مهر,1398
استخر پیش ساخته درمجموعه آقای قدیر زاد بندر انزلی

پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای پیش ساخته شرکت آبزیکو در مزرعه پرورش ماهی در استان گیلان- بندر انزلی

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 03 مهر,1398
بچه ماهی سالم و ناسالم و تشخیص آنها

بچه ماهی يكی از نهادهايی است كه در امر توليد و پـروش انواع مـاهی، نقـش مهمـی را ايفـا مـي كنـد، زيـرا از لحـاظ كميـت ارتبـاط مستقيم با تعيين ظرفيت هر واحد پرورشی را دارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 31 شهریور,1398
پرورش ماهی آسان دراستخر پیش ساخته

شرکت آبزیکو توانست با برنامه ریزی و تحقیقات گوناگون برای اولین بار در کشور استخرهای آماده (زینکالیومی) را جایگزین استخرهای بتنی نماید و این موضوع باعث کاهش هزینه های ساخت و تولید در آبزی پروری گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
لارو فيل ماهی و بدشكلی ظاهری

از نظر ظاهری و سنتی حدود 16 نوع ناهنجاری ظاهری در پيش لاروهای تلف شده فيل ماهی گزارش شده است كه بيشتر اين ناهنجاريها در قسمت قدامی بدن بودند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 31 شهریور,1398
بچه ماهی‌ و نکات بارگیری آنها

بچه ماهی باید با کمترین دستکاری و با دقت لازم بارگیری شوند.از نظر هوادهی و کنترل دمایی باید دقیقا در طی مسیر مورد بررسی قرار گیرند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
تغذیه در ماهی قزل آلا

خوراک واحتیاجات غذای ماهی قزل آلا در هر مرحله ای از رشد بنا به دلایل :1- تغییر در اندازه 2- تغییر وزن ماهی، متفاوت است

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 04 اسفند,1398
ایکتیوبودانکاتریکس بيماری انگلی در ماهی

ایکتیوبودانکاتریکس تک یاخته بسیار کوچکی است که به وسیله موهای جارو مانندی بنام تاژک حرکت می کند. در چرخه زندگی آن دومرحله انگلی وغیر انگلی وجود دارد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 28 شهریور,1398
مزایای استخر پیش ساخته در پرورش ماهی

استخر پیش ساخته شرکت آبزیکو دارای قیمت بسیار مقرون به صرفه ترنسبت به استخر های ثابت و سازه های دیگر آبزی پروری میباشد وهمچنین مشکلات استخر بتنی را ندارد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 10 فروردین,1399
اکسیژن محلول (DO) در پرورش ماهی

اکسیژن موجود در آب زمانی کاهش پیدا می کند که میزان اکسیژن تولیدی کمتر ازمیزان مصرف آن توسط موجودات باشد . ماهی ها برای هضم کامل غذا 2 برابر بیشتر از حد معمول اکسیژن لازم دارند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 28 شهریور,1398
گونه مناسب ماهی برای پرورش

عمده ترین ویژگی یک گونه که آن را برای پرورش مناسب می کند، رشد و نمو آن است. هرچه رشد و نمو آبزی سریعترباشد زمان پرورش و ارائه به بازار کوتاه تر خواهد بود

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
ماهی خاویاری و سازگاری لارو و بچه ماهيان

ماهی خاویاری و سازگاری آنها در پرورش متراكم با غذای دستی امری ضروری محسوب میشود. ازروزهشتم بـه ميزان 30 درصد وزن بـدن اقـدام بـه معرفـی غـذای كنسـانتره میشود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
پرورش ماهی قزل آلا و جریان آب

سرعت جریان آب در مخازن و حوضچه ها باید متناسب با سایز و تعداد ماهی پرورشی باشد و مقدار و جریان مناسب آب، برای رساندن اکسیژن و حمل ضایعات، ضروری است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
گونه های پرورشی کپور ماهیان

درپرورش کپور ماهیان باید توجه داشت که گونه‌های مختلف آن، از طبقات مختلف آب استخر تغذیه و زیست می‌کنند، همین مساله سبب استفاده از کلیه طبقات آبی می‌شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 شهریور,1398
خوراک مولدین خاویاری با فرمول ویژه در شرکت آبزیکو

خوراک خاویاری، مخصوص مولدین با فرمول ویژه و بالانس مناسبی از نیاز های تغذیه جهت افزایش کیفیت خاویار و راندمان تکثیر به سفارش شرکت آبزیکو در شرکت آبزیکو

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 شهریور,1398
خوراک بچه ماهی خاویاری با فرمول ویژه

خوراک ویژه مخصوص بچه ماهیان خاویاری با فرمول ویژه وبا ترکیبات ویژه دارای کیفیت و قابلیت های خاص با تناژمحدود در شرکت آبزیکو

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
غذاي كنسانتره ماهيان خاوياري

غـذاي كنسـانتره نيازمنديهای غـذايی نظيـر اسـيدهاي آمينـه، اسـيدهاي چرب، ويتامينها، مواد معـدني، آنـزيمهـاي مهـم متابوليـك ، مكملهاي محرك رشد و ايمني و... را به صورت هدفمند تأمين ميكند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
ویژگی کپور ماهیان

کپور ماهیان یکی از مهمترین ماهیان گرمابی محسوب میشوند.مهمترین ماهیان پرورشی گرمابی مثل کپور معمولی ،آمور، فیتوفاگ و سرگنده متعلق به این خانواده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 16 آذر,1398
مزارع پرورش ماهی و H₂S

گاز سولفید هیدروژن (H₂S) توسط باکتری ها در آب های کم اکسیژن تولید می شود. بهترين روش کنترل آن هوا دهي توسط دستگاه هواده می باشد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
استخر پرورش کپور و شکوفایی جلبک

در استخر پرورش ماهی، شكوفاي جليك از موارد بسيار مهم در تلفات ماهی میباشد و نسبت به گونه و عملكردشان، میتوانند به دو گروه مفید و غیر مفید تقسیم شوند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 16 آذر,1398
بیماری ماهیان در اثر استرس

استرس عبارت است از همه واکنش‌هایی که ماهی در قبال تغییرات فیزیکی و شیمیایی محیط خود انجام می‌دهد که در صورت تکرار و افزایش شدت استرس، منجر به ایجاد عدم تعادل در ماهی خواهد شد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 16 آذر,1398
بیماری ماهیان و اثر استرس بر آن

بیماری ماهیان زمانی رخ میدهد که دروازه دفاعی آن توسط عامل استرس‌زا باز شده و توان دفاعی ماهی در برابر عوامل بیماری‌زا در هم شکسته شود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 27 اسفند,1398
ماهیان گرمابی،PH یا سختی آب مزارع پرورشی

براي پرورش ماهيان گرمابی، PHمناسب حالت خنثی تا کمی قليايی ( بين 7 تا 5/8 ) مي باشند که در صورت عدم مطابقت با آن بايد اقدام به اصلاح آب نمود .

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو پنجشنبه, 24 بهمن,1398
ماهيان گرمابی و نوسانات اکسیژنی

ميزان اکسيژن محلول آب در ساعت 1 تا 3 عصر می بايست حداقل 15 ميلی گرم در ليتر باشد در غير اين صورت در شب با کمبود اکسيژن مواجه خواهيم بود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 04 اسفند,1398
بیماری در پرورش ماهی و علائم آن

بیماری آبزیان دارای علایم متفاوتی بوده که از روی این نشانه ها نوع بیماری و روش درمان آن قابل تشخیص میباشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 16 آذر,1398
کاربرد ویتامین ها در پرورش ماهی

در پرورش ماهی ویتامین ها مهمترین مواد مغذی محسوب میشوند که سبب تحریک رشد و سیستم ایمنی ماهی میشوند و یکی از عوامل افزایش راندمان تولید محسوب میشود.

ادامه مطلب...