توسط آبزیکو شنبه, 27 شهریور,1400
منابع آب

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 22 شهریور,1400
درجه حرارت آب در پرورش ماهیان خاویاری

دمای مناسب برای پرورش ماهيان خاویاری 14 الی 26 درجه سانتیگراد است. در حرارتهای کمتر از 14 درجه متابولیسم و سوخت ساز بدن اين ماهيان کاهش یافته و بالای 27 درجه غذا دهی مقرون به صرفه نیست...

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 17 شهریور,1400
سیستم پرورش ماهی خاویاری

برای پرورشی ماهیان خاویاری سیستم های پرورشی متفاوتی معرفی شده است که هر یک از این سیستم ها شرایط مختص به خود را دارد و در این مقاله با اشاره به اختصاصات هر یک، انتخاب بهترین روش پرورشی آسان می گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 10 شهریور,1400
حمل و نقل ماهی خاویاری زنده

حجم نامناسب آب، کاهش اکسیژن، افزایش دما، برخورد ماهیان به یکدیگر در فضای محدود خودروهای حمل ماهی، استرس شدیدی را در ماهیان در طول مدت زمان حمل و نقل ایجاد نموده و باعث بروز تلفات در آنها میگردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 15 مرداد,1400
تغذیه مولدین خاویاری با اسید چرب

تخمک های مولدینی که از منابع چربی سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع امگا 3 استفاده نموده اند، سریعتر تفریخ می شوند و لاروها از رشد و بازماندگی بیشتری برخوردار خواهند بود.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 12 مرداد,1400
تاثیر تغذیه ماهی خاویاری با اسید چرب

اسیدهای چرب لینولئیک، لینولنیک و آراشیدونیک، اسیدهای چرب ضروری برای آبزیان محسو.ب می گردد. این اسیدهای چرب در ساختمان غشاها بکار رفته، در انتقال چربیها و برخی از آنزیمهای لیپوپروتئین نیز دخالت دارند

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو جمعه, 08 مرداد,1400
پرورش میگو در گمیشان

مدیر کل شیلات گلستان با بیان اینکه تمامی مزارع پرورش میگو امسال تحت پوشش بیمه اجباری قرار گرفته اند، و بیمه کردن مزارع به عنوان یک امر اجباری در فصل پرورش امسال نیز دنبال شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 04 مرداد,1400
میزان تولید خاویار در کشور

معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران گفت: در سال 1399ميزان توليد خاويار به بيش از ۱۲ تن و گوشت ماهيان خاوياري به بيش از سه‌هزار و ۵۰۰ تن رسيد كه روند توسعه روزافزون توليد را نشان می دهد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 28 تیر,1400
27 تیر روز گرامیداشت خاویار ایرانی

در ششمن همايش ملی و نمایشگاه خاويار و صنايع وابسته، از تمبر گرامی داشت خاويار ايران در ۲۷ تير ۱۴۰۰ رونمايی شد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 14 تیر,1400
تاثیر استرس در فعالیت تخمدان مولدین خاویاری

کاهش در تولید استرادیول ميتواند باعث باقی ماندن فولیکول تخمدانی در مرحله پس از زرده سازی گردد و ميتواند منجر به بروز ناهنجاری های فولیکولی تخمدان یا به شکل کیست های تخمدانی نمایان گردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 13 تیر,1400
فوق رسیدگی تخمکها در تاسماهیان

فوق رسیدگی تخمکها در ماهیان خاویاری حصول یکسری از واکنشها در بدن ماهی و اووسیت است که منجر به تبدیل شدن اووسیتهای با قابلیت لقاح به تخمکهای غیر قابل بارور میگردد.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 08 تیر,1400
تزریق هورمون مولدین خاویاری جهت تکثیر مصنوعی

برای دریافت نتیجه ایده آل از یک تکثیر مصنوعی باید قبل از رسیدن به مرحله رسیدگی جنسی نهایی یکسری از موارد مهم اثر گذار بر تکثیر موفق را مورد توجه قرار داده و بصورت اصولی رعایت نماییم.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو شنبه, 29 خرداد,1400
پرورش و تغذیه لارو خاویاری در ونیرو

در این بخش لاروهای یکروزه دارای کیسه زرده که در بخش انکوباسیون تفریخ شده اند، تا مرحله بچه¬ماهی نورس (100 میلی گرمی) پرورش می یابند.

ادامه مطلب...