استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته

با توجه به هدف و ظرفیت تولید، سازه ها طراحی و ساخته می شوند و نوع سیستم و تجهیزات متناسب با توان مالی سرمایه گذاران قابل تغییر می باشد. یکی از هزینه های اصلی تولید، هزینه ساخت فضای آبزی پروری می باشد و در راستای کاهش هزینه های تولید شرکت آبزیکو اولین شرکت طراحی و ساخت سازه های غیر بتنی در کشور می باشد

تمامی نکات در خصوص استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته

هدف از ساخت استخر پیش ساخته چیست؟

یکی از معضلات و محدودیت های توسعه آبزی پروری کشور، هزینه بالای تولید می باشد که مانع از توانمندی در رقابت با تولید کنندگان خارجی و صادرات شده یکی از دلایل اصلی بالا بودن هزینه های تولید، هزینه بسیار زیاد ساخت فضای آبزی پروری می باشد. شکل و اندازه استخر بستگي به مساحت و شكل هندسي زمین، دبی و کیفیت آب قابل دسترس، گونه، سایز و تراکم ماهی، بافت زمين، موقعيت جغرافيايي و شيب زمين دارد. استخر هاي بتوني با بتن مسلح و غیر مسلح و یا ترکیب این دو ساخته مي‌شود. شرکت آبزیکو با هدف کاهش هزینه های تولید و پس از بررسی های متعدد در کشورهای دیگر، نوعی سازه غیر بتونی (استخر پیش ساخته) که با حداقل زمان ساخت و هزینه در گنجایش های زیاد قابل اجرا می باشد را به جامعه آبزی پروری کشور معرفی نموده و با اجرای آن از سال 1392 تا به امروز و انجام مراحل آزمایشی و تغییرات لازم اکنون در مراحل ترویج و توسعه قرار دارد و خوشبختانه با استقبال خوبی در داخل و خارج از کشور مواجه شده است

کاربرد مخازن پیش ساخته آبزیکو

مخازن پیش ساخته ذخیره آب شرکت آبزیکو

یکی از روش های ساده ذخیره آب در یک فضای کوچک استفاده از مخازن آب استوانه ای یا همان استخر های پیش ساخته می باشد . از این مخازن برای ذخیره آب در کشاورزی ، گلخانه ، صنعت و حتی آشامیدن استفاده می گردد. این مخازن می توانند در هر سطحی در خارج وداخل مجموعه نصب گردد.بطور مثال درون گلخانه جهت هم دما شدن آب بامحیط نگهداری گیاه نصب می شوند.

این مخازن به صورت یک پکیج از ورق های فولادی زینکالیوم به شکل استوانه ای و داخل مخازن از ورق های pvcliner جهت عایق نمودن تشکیل شده است.
نصب هر یک از این مخازن در مدت زمان بسیار کم و بستگی به حجم مخزن طی چند روز انجام می گردد.

قیمت استخر پیش ساخته و مدت زمان پیاده سازی

هزینه ساخت استخرهای پیش ساخته بدلیل نصب آسان و کوتاه بودن اجرای نصب آن در دو مرحله زیر سازی و نصب استخرآماده در محل، بسیار کمتر از استخرهای بتنی می باشد زیرا استخرهای بتنی به دلیل شرایط آماده سازی دشوار و طولانی به دلیل اجرای مراحلی نظیرخاکبرداری کف،مخلوط ریزی کف، تهیه بتن ومیلگرد، هزینه بالای قالب بندی و اجرای بتن و آراما توربندی وسیستم آن، کف سازی، شیب بندی ، حمل ونقل و... همه موارد فوق و از همه مهمتر برای اجرای مراحل فوق تعداد بالایی نیروی انسانی نیازدارد که تمامی موارد فوق دلیلی برای هزینه بالای ساخت استخرهای بتنی میباشد. علاوه بر هزینه ساخت از نظر زمانبندی آماده سازی و احداث استخرهای بتنی در بهترین شرایط حداقل به 25 روز زمان نیاز دارد درصورتیکه اجرای کامل استخرهای پیش ساخته حداکثر 4 روززمان می برد. از نظر مساحت زمین نیز استخرهای پیش ساخته در حداقل متراژ زمین قابل اجرا میباشند در صورتیکه برای استخرهای بتنی مساحت بیشتری از زمین نیاز میباشد.لازم به ذکر است که افزایش قطر استخر ها یا افزایش تعداد و نحوه چیدمان در طراحی استخرهای پیش ساخته می تواند مقدار زمین حاشیه استخر ها را کاهش دهد.

نگهداری استخر پیش ساخته
جهت افزایش طول عمر قسمت های بیرونی استخر ها بهتر است که قسمت های فلزی بصورت خشک و دور از برخورد آب نگهداری گردند و نباید بمدت طولانی بصورت خیس و در معرض تماس مستقیم آب قرار گیرند و جهت بالا بردن طول عمر لایه های بیرونی می توان بطور سالیانه از روکش های محافظ و رزین های مخصوص برای لایه های بیرونی استفاده گردد.

نکاتی برای نگه داری و ماندگاری بیشتر استخر پیش ساخته

جهت تمیز نمودن لایه های داخلی باید از جارو های پلاستیکی و پارچه های نرم استفاده گردد و جهت نظافت بهتر و راحتر می توان از فشار آب(دستگاه کارواش) استفاده نمود و به هیچ عنوان نباید برای تمیز کردن استخر از فرچه های سیمی و اجسام تیز و هر جسمی که باعث خراش لایه های داخلی گردد استفاده کرد.

جلوگیری از برخورد اشیا و وسایل نقلیه یا اجسام سنگین با دیواره های استخر به طوری که سبب جابجای یا دفرمه شدن استخر از محل زیرسازی گردد.

فروش مخازن پیش ساخته برای صنعت
مخازن ذخیره آب پیش ساخته در صنعت

از جمله مشخصات این مخازن می توان به نصب سریع وآسان, پیچ و مهره بودن آنها و قابلیت مونتاژ و دمونتاژ و استحکام بالااشاره نمود.
امروزه حفاظت از منابع با ارزش آب های زیر زمینی و خاک و قوانین سخت گیرانه زیست محیطی در خصوص عدم نشت مواد آلوده کننده خاک و محیط زیست و همچنین لزوم ذخیره سازی و استفاده بهینه از منابع آب باعث شده است تا استفاده از pvc در بسیاری از پروژه های مرتبط با زمین و آب متداول گرد.
مقاومت شیمیایی عالی ، مقاومت بسیار خوب در برابر اشعه ماوراء بنفش (uv) ، ازدیاد طول مناسب ، نصب سریع و آسان ، ابعاد بزرگ و جوش پذیری مناسب از مشخصات بارز لایه ی داخلی این مخازن می باشد .
و همچنین این مخازن را جهت ذخیره آب آشامیدنی، آب کشاورزی در گلخانه ها, باغات, پارکها, زمینهای ورزشی, میادین شهری, ایستگاههای اتش نشانی, پرورش ماهی و...نیزبه کار می برند.
این مخازن مانند استخر پیش ساخته پرورش ماهی بر خلاف نوع بتنی دارای محدودیتهای زمانی ومکانی در ساخت ونصب نمی باشند.

آخرین محصولات آبزیکو با قیمت

استخر پیش ساخته ، تجهیزات استخر پرورش ماهی، دانه ماهی ، استخر پیش ساخته ماهی کپور و قزل آلا و خاویار

توسط آبزیکو دوشنبه, 27 تیر,1401
مکمل کلاته معدنی بن زا فیش

مکمل کلاته معدنی بن زا فیش به صورت پودر (جامد) مایع قابل عرضه می باشد، مکمل کلاته معدنی بن زا فیش نسل جدید مکمل های خوراک آبزیان، ماهیان سردابی، ماهیان گرمابی و ماهیان خاویاری می باشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 01 اردیبهشت,1399
فروش مخزن 20 و 30 هزار لیتری پیش ساخته آبزیکو جهت ذخیره آب

این مخازن با استفاده از ورق های زینکالیوم و لاینر داخلی pvcliner بصورت پرتابل و در تمامی شرایط آب و هوایی و فصل ها قابل اجرا میباشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 01 اردیبهشت,1399
استخر پیش ساخته قطر 8 از 8 میلیون تومان

این سازه ها با اسکلت فلزی و ورق گالوانیزه ایرانی، کاملا استاندارد و اصولی تولید میشوند اما با سازه های مدل زینکالیوم شرکت آبزیکو متفاوت میباشند.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو چهار شنبه, 11 دی,1398
غنی ساز سیست آرتمیا

این محصول اورجینال بوده و فرمولاسیون آن به صورت مایع غلیظ به حالت امولسیون است. محلول غنی ساز ی سیست ارتمیا INVE بلژیک، برای تسهیل عملکرد و بهینه سازی روش های غنی سازی ناپلی آرتمیا طراحی شده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو یکشنبه, 15 دی,1398
فروش مخزن ذخیره آب با قطر 3.5 و ارتفاع 3 متر

شرکت آبزیکو علاوه بر تولید مخازن پرورش ماهی، جهت ذخیره آب برای اهداف مختلف اقدام به تولید مخزنهای ذخیره آب با قیمتهای ارزان در حجم و ابعاد مختلف کرده است.

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو سه شنبه, 26 آذر,1398
فروش استخر پیش ساخته با کاربرد مخزن ذخیره آب

کاربرد استخرها ی پیش ساخته آبزیکو دارای ابعاد و حجم بالا علاوه براینکه استخر پرورش انواع ماهی میباشد به عنوان مخزن ذخیره آب نیز میباشد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 01 اردیبهشت,1399
فروش استخرپیش ساخته قطر 10 متر ارتفاع 2.2 متر

استخرهای پیش ساخته آبزیکو در ابعاد و حجم بالا علاوه برمخزن پرورش انواع ماهی به عنوان مخزن ذخیره آب مورد استفاده قرار میگیرد

ادامه مطلب...
توسط آبزیکو دوشنبه, 01 اردیبهشت,1399
فروش استخرپیش ساخته قطر 8 در ارتفاع 2.2 متر ظرفیت 110.000لیتر

استخرهای پیش ساخته قطر 8 متر در ارتفاع 2.2 متردارای ظرفیت 110.000 لیتر میباشد. این استخر در همین ابعاد با 2 جنس متفاوت موجود است

ادامه مطلب...